PŮVOD POTRAVIN


BIO, RAW, FAIR TRADE….

To jsou krásné značky a já žádnou z nich pro nás nezařídil… A víte proč?

Protože jim nevěřím ! Nemají mojí důvěru praktickou (znám spoustu certifikovaných zmetků), ale hlavně nemají mou důvěru ideologickou.

Nechci podporovat trend kde nikdo nikomu nevěří a proto se každý opírá o jakýsi štempl cizí autority. Smysl těchto líbivých značek chápu – je potřeba nějaké instituce když prodejcem, výrobcem atd. je vždy „jakási firma“, schovaná za nějakým logem. Zvláště proto že zpoza loga nikdo neukáže vlastní čumák, a tak si může klidně napsat co chce, neb mu nikdo do obličeje rajče nehodí.

Ale tudy se já ubírat nechci, jsem veřejnou tváří své značky kterou jsem založil abych sdílel to nejlepší ze svého životního stylu a prodávám to za čím sám stojím, co jím a co mám rád, a proto že za kvalitou stojím sám, coby člověk z masa a kostí, nechci přehazovat odpovědnost za kvalitu svých produktů „no name“ symbolu.

IMG_5038

Papírování a placení (případně navyšování ceny) za falešnou „jistotu“ ve formě certifikátů mě nebaví stejně jako životní pojištění.

Seznamuji s našimi dodavateli a poslouchám jak vykupují ořechy od domorodců kteří je sbírají ve volné přírodě a pak před výkupem loupají a vím že ten člověk přede mnou je fajn chlap který říká věci tak, jak jsou. Ty čisté oči a jasný hlas je jediný „certifikát“ kterému věřím.

Uvažovat u certifikátech je velmi „samozábavná“ činnost, třeba takový „raw“ kokos který roste v thaisku na sluníčku v 50 C…clověk se pobaví :-)

Život je stejná džungle jako trh s potravinami, chceš li mít jasno – musíš ochutnat. Až osobní zkušenost dává tu pravou jistotu, tu o kterou se dá skutečně opřít.

Přeji vám radost z ochutnávání života i našich produktů a jistoty vystavěné na vlastních zkušenostech.

Autor článku : Lukáš Gondek