Hanka


Miluju raw dorty

Jídlo je jednou z mých životních radostí. Baví mě jíst, často na jídlo myslím a když je pochmurněji, náladu mi často zvedne talíř či miska něčeho dobrého. A moji kamarádi to o mně dobře vědí. Proto jsem si řekla – čím jiným bych se v životě měla zabývat než jídlem.

Mojí oblíbenou činností je příprava raw dortů. S kamarádkou jsme založily projekt Ořech v tráwě, který se zaměřuje na sdílení receptů raw dortů.

Nejsem úplný vegetarián, vegan ani vitarián v tom smyslu, že by mi má výživová filozofie zakazovala si dát kousek masa nebo sýra, když už třeba plavou v polévce. Nicméně maso a mléčné výrobky příliš nevyhledávám a moje běžná strava se je střídavě převážně veganská až vitariánská, podle ročního období a nálady.

Zdravotní důvody mě přivedly k tomu hledat způsoby, jak se vyléčit a velmi brzy jsem přišla na to, že úplně tím základním kamenem pro léčbu jakékoliv nemoci je strava.

Jídlo, které vyživuje, dodává energii a čistí tělo mě baví a chci ho jíst a věnovat se mu. A baví mě nejen dobré a zdraví jídlo jíst, ale také ho šířit mezi lidi. Ačkoliv probíhá v dnešní době osvěta v oblasti stravování, myslím si, že mnoho lidí si stále nechápe spojitost mezi tím, jak se cítí a tím, jak jí. Proto bych v rámci projektu a obchůdku Tarzan’s life ráda seznámila širokou veřejnost s možnostmi zravé a chutné veganské a raw stravy, s možnostmi péče o své tělo, s očistami a přístupy vedoucími ke zdravému tělu. Zdravá strava a zdravý životní styl podle mě není zakazování si, odříkání, utrpení, ale pestrost, zábava a potěšení. Hlavně nikoho do ničeho nenutit, extrémních výživářů máme dost.

Hodně mě baví práce s tělem, pracovala jsem dlouhou dobu jako masérka a reflexní terapeutka, jsem tanečnice a věřím, že skrze práci s vlastním tělem, jeho pochopením a uzemněním může být člověk šťastný. Kvalitní jídlo vnímám jako velmi uzemňující příjemnou záležitost, která rozjíždí samoléčebné procesy v těle, podpoří vitalitu, zbystří smysly, rozproudí chuť k životu.